Přeskočit na obsah »

O polaroidu

O Polaroidu

První sluneční brýle byly vyrobeny v roce 1935. V roce 1937 byla založena americká firma Polaroid Evewear. V technologii výroby polarizovaných čoček je špičkou Polaroid.

Jistotu, že za své peníze dostanete vysoce kvalitní zboží a to co nejlepší, budete mít vždy s brýlemi Polaroid. Distributor výrobků do celého světa, jednička v oblasti optiky a technologie. To vše je firma Polaroid Evewear.


Historie brýlí Polaroid

První syntetický filtr k polarizaci světla si nechal patentovat v roce 1929 Edwin Land. Byl také jeho vynálezcem. V roce 1931 byla založena firma Polaroid. Název společnosti vznikl ze zkratky ,,Polarizační celuloid“. Přes dlouhých 75 let jsou brýle Polaroid nejoblíbenější a nejprodávanější značka brýlí. S brýlemi Polaroid jsou vaše oči maximálně chráněné, zajišťují perfektní vidění a vy navíc skvěle vypadáte. 

 

Postupem času

První úspěch firmy nastal již na začátku, kdy firma Polaroid uvedla své první sluneční brýle. Roku 1939 na světové výstavě v New Yorku představil Polaroid 3D brýle, které byly nutností pří sledování 3D filmů. Zde byla také odhalena technologie k výrobě polarizovaných čoček.


bryle polaroidUžívání slunečních brýlí se významně rozšířilo ve 40. letech, kdy se začaly hojně objevovat u celebrit a válečných hrdinů a byly zobrazovány i v rámci reklamních kampaní.

V roce 1950 firma Polaroid dostává své sluneční brýle na samotný vrchol a zvyšuje ochranu před odraženým slunečním světlem. Módním hitem se stávají barevné plastové obroučky, které Polaroid přinesl jako atraktivní módní doplněk.

Sluneční brýle Polaroid Aviator (tzv. pilotky) s výměnnými skly uvedl Polaroid na trh už v roce 1985. V té době je propagovala legenda tenisu Boris Becker.  Brýle Aviator jsou jedinečné svým stylem a poznáte je díky nezaměnitelnému kapkovitému tvaru. 

 

 

Zdroj: http://www.polaroideyewear.com