Přeskočit na obsah »

Mohou sluneční brýle pomoct proti migréně?

Nebudeme si nalhávat, že samotnné brýle mohou někoho migrény úplně zbavit. Ale kvaltiní sluneční brýle mohou pomoci lidem s migrénou ji zmírnit. Jednou ze základních rad, které se dočtete skoro všude, je že lidé trpící migrénou musí obzvlášť v horkém počasí dodržovat pitný režim. Chránit se před dehydratací, která migrénu zhoršuje. Stejně tak platí, že se musíte bránit proti slunečnímu záření, především pak zrak.

Sluneční brýle proti migréně

Migrénou trpí zhruba každý sedmý člověk v naší populaci. Kvalitu života lidem s tímto problémem může značně zlepšit nošení kvalitních slunečních brýlí. Migrenici by neměli vystavovat svůj zrak slunečnímu záření a nejspolehlivější cesta, jak zabránit záření jsou brýle s polarizačními čočkami. V konečném důsledku nošení polarizovaných brýlí dramaticky zmírní bolest hlavy hned z několika důvodů:

-          Jak již bylo zmíněno, polarizační technologie nejspolehlivěji brání slunečním paprskům a to i těm odraženým.

-          Čočky s filtrem stupně 3 jsou dostatečně tmavé na to, aby chránili zrak, ale zároveň jsou naprosto bezpečné k řízení a dalším činnostem, kterým se ani během migrény nemůžete vyhnout.

-          Rámy objímající tvář poskytují ochranu také proti postranním (periferním) slunečním paprskům, které jsou ještě nebezpečnější než ty přímé, které oko samo částečně blokuje.

-          Brýle Polaroid jsou z odlehčených materiálů a jsou velice pohodlné i po celodenním nošení. Profesionální řidiči nebo sportovci je bez problému nosí celé dny.

-          Díky kvalitním slunečním brýlím chránícím celou oblast očí, přestanete oči neustále mhouřit a tím také ulevíte svalům na hlavě a v obličeji a uvolníte celkové napětí obličeje.

Všechny tyto faktory dohromady přispívají ke značné úlevě bolesti hlavy celkově. Naproti tomu méně kvalitní sluneční brýle vyrobené z přímo nekvalitních materiálů mohou podle odborníků migrénu zhoršit a při dlouhodobém nošení mohou nekvalitní brýle dokonce stavy migrény navodit i u zdravých jedinců. Kvalitní sluneční brýle jsou proto stejně důležité jako pravidelný pitný režim.