Přeskočit na obsah »


 Působení UV záření na vaše oči

 

 Pokud svůj zrak nebudete chránit proti UV záření, může dojít k akutní fotokeratitidě (zánět rohovky), konjunktivitidě (zánětu  spojivek) a nebo pterygium (hyperplazie spojivkové fibrovaskulární tkáně). Velké dávky UVA záření mohou vyvolat  Kataraktu (neboli šedý zákal). Z tohoto důvodu doporučujeme používat kvalitní sluneční brýle, které mají UV 400. Pokud nevíte co  znamená označení "UV 400" tak je to informace o tom, že brýle chrání oko před zářením do vlnové délky 400 nanometrů. Což je  neviditelné ultrafialové záření.


 UV záření je škodlivé pro tělo, ale především může vyvolat i některé oční nemoci. 

 

 Fotokeratitida (zánět rohovky)

 

Zdroj: www.priznaky-projevy.cz

 

 Zánět oční rohovky neboli keratitida je akutní zánětlivé onemocnění očí. Bakterie prostupují do hlubších vrstev rohovky. Následuje  rozvoj těžkého defektu (tzv. plazivý vřed oční rohovky). Rohovka může i prasknout.  Člověk tak může i oslepnout!

 

 

 Konjunktivitida (zánět spojivek)

 

Zdroj: www.priznaky-projevy.cz

 

Konjunktivitida dráždivá


Pokud se jedná o formu konjunktivitidy dráždivé může být vyvolána vnějšími chemickými nebo fyzikálními vlivy. Způsobují ji povětšinou cizí tělesa a vlivy jako je třeba kouř, průvan, chlór v bazénu, málo spánku a v neposlední řadě i UV záření.

Našim cílem je poskytnout vám ochranu očí a to formou kvalitních polarizačních brýlí, které mají UV 400.