Proč potřebujeme polarizační brýle?

 

Proč potřebujeme polarizaci?

 

Cože to vůbec polarizační světlo je a jak vzniká? Polarizační světlo je světlo neboli paprsek světla, který se odrazí od lesklé plochy. Lesklou plochou se rozumí například vodní hladina, mokrá vozovka, sníh nebo třeba výloha obchodu. Proto pokud máme na očích obyčejné sluneční brýle bez polarizace nebo nemáme na očích brýle žádné, jsou pro nás tolik obtěžující odlesky z výše zmíněných ploch. 

 

Každý z nás asi zná situace, kdy při západu slunce je sluníčko tak nízko, že není vidět pomalu ani na krok. Nebo když je po dešti a svítí slunce. Od vozovky se odráží paprsky, které nás oslňují, a především při jízdě se jedná o velice nebezpečnou situaci. Tomu můžete jednoduše předcházet použitím polarizačních slunečních brýlí.

 

 

 

Kdy polarizační brýle využijete: 

 

Polarizační brýle můžete použít jak do auta, tak i na kolo. Polarizační brýle jsou skvělé pro řidiče i jako brýle pro cyklisty. Vyvarujete se tak situacím kdy jste při jízdě autem oslněni slunečními paprsky a nevidíte. Hrozí nebezpečí nehody.

 

I při nákupech můžete polarizační brýle využít naplno. Pohled do výlohy Vašeho oblíbeného obchodu tak bude mnohem příjemnější.

 

Pokud rádi aktivně sportujete tak i u Vás budou polarizační brýle hrát hlavní roli. Umožní Vám užívat si veškeré sportovní aktivity.

 

 Chytáte rádi ryby? Jste aktivním rybářem? Pak Vám polarizační brýle poskytnou pohled pod hladinu bez nepříjemných odlesků  světla od hladiny vody a nerušeně můžete sledovat ryby pod hladinou.

 

  

Princip fungování polarizace 

 

Paprsek světla, který se odráží od lesklého povrchu, se horizontálně polarizuje. Tím vzniknou odlesky a odrazy ostrého bílého světla, tohle světlo je velice nepříjemné pro Vaše oči. Oči tak vnímají pouze nepříjemný jas, a ten brání vnímání detailů a kontrastů. Polarizační brýle  propouštějí pouze vertikálně polarizované světlo. Díky tomu nejsou vidět nepříjemné odlesky. Pohled s polarizačními brýlemi je jasný a kontrastní a není potřeba mít tmavší zabarvení skel. Více o polarizaci.

 

Polarizace                         

 

 

 

Polarizační brýle zachovávají věrné barvy a ostré detaily. Oči se tak daleko méně namáhají a můžete se tak lépe soustředit na řízení auta nebo jízdu na kole. Brýle s polarizačním filtrem zaručují i větší bezpečí. Můžete včas zareagovat na situaci, která je jinak po dešti na mokré vozovce s odlesky špatně viditelná. Vaše jízda je tím bezpečnější, čím rychleji dokážete zareagovat na předmět nebo osoby na silnici.


Čtěte také článek: Jak může UV záření škodit vašim očím?