Jak vybrat sluneční brýle


Výběr slunečních brýlí


Správný výběr slunečních brýlí je důležitý jak pro Váš zrak, tak i pro Vaše pohodlí. Nepodceňujte správný výběr už jen z toho důvod, že používání slunečních brýlí je celoroční záležitostí. Otázku jak vybrat sluneční brýle, byste si měli položit ještě před samotným nákupem. Pokud se, chystáte sluneční brýle nakoupit prostřednictvím internetu je zjištění jak vybrat sluneční brýle velice jednoduché. V tomto článku se dozvíte jak sluneční brýle vybratPoložte si nejprve pár základních ovšem důležitých otázek:

 

Na jakou činnost si sluneční brýle vybírám? 

 

sport

rybaření

řízení automobilu

běžné nošení

módní doplněk

 

 

Potřebuji sluneční brýle značkové nebo mi stačí obyčejné sluneční brýle za nízkou cenu?

 

Základním požadavkem na sluneční brýle je, aby kvalitně chránily před UV zářením. UV záření má škodlivé účinky na Vaše oči konkrétně na Vaši oční čočku a rohovku.


 

Výběr slunečních brýlí

 

 

   Sluneční brýle ovšem chrání před škodlivým UV zářením nejen Vaše oči, ale i pokožku kolem očí. A tím Váši pokožku chrání i před nechtěnými vráskami.


Slunce


   Kvalitní sluneční brýle a s tím spojené kvalitní čočky na Vašich brýlích musí eliminovat UV záření. Je tedy potřeba zjistit, jestli Vámi    vybrané sluneční brýle odfiltrují 100% UV záření. Pro Vaši kontrolu by tento údaj měl být uveden v příbalové informaci přiložené u    slunečních brýlí. V obalu polarizačních brýlí značky Polaroid je i test polarizace brýlí.  Vybírejte pouze brýle které mají UV filtr 400, což znamená, že čočky nepropouští záření nižší vlnové délky než 400nm

(UV záření) a Vám tak zaručí 100% ochranu proti veškerému existujícímu UV záření.


UV záření